Jdi na obsah Jdi na menu
 


Casey Jones

24. 2. 2014
Casey Jones
 
Věk
30 +-
Pohlaví
Muž
Titul
Rival, Muž v hokejové masce
Karma
Kladná
Autor
Yoshikatsu Kasai, Kevin Eastman, Peter Laird
Hraje
Chris Evans, Marc Thompson
Blízcí
  April O'Neil,Raphael,Hun,Michelangelo
Výskyt
 Želvy ninja 1987-2003-2007-2012 

Tato postava se objevila jak v komiksech Mirage, tak i v seriálech z roku 1987, 2003, 2007, 2012 a dokonce i v několika hraných filmech. Svou roli zastával také v počítačových hrách.

Kupodivu se jeho jednotlivé verze příliš neliší, vzhledově téměř vůbec; je to zhruba 25-letý, vysoký, černovlasý muž nosící na obličeji hokejovou masku, čímž si zaručuje, že ho nepřátelé nepoznají, a na rukou nosívá rukavice. Jeho křestní jméno je Arnold. Jeho nejcharakterističtějším znakem je to, že většinou nepoužívá klasické zbraně, nýbrž si oblíbil jiné, poněkud sportovnějšího rázu. Casey totiž obvykle bojuje s hokejkami, baseballovými pálkami či golfovými holemi, které nosí ve vaku na zádech. Je velice cholerický a dokáže být až zuřivý, dokonce ještě více než Raphael, se kterým se také nejvíce sblížil. V některých verzích komiksů či seriálu měl dokonce až vražedné a kriminální sklony. Miluje rvačky, motorky a filmy.
Nyní je třeba rozlišit několik verzí, jak se vlastně v seriálech objevil. Caseyova povaha má totiž své opodstatnění.

Asi nejpodrobnější historii má v seriálu z roku 2003, kde se se želvami setkal již jako dítě; želvy si totiž všimly, že Casey zakouší příkoří od ostatních lidí, a tak se ho snažily naučit ninjutsu, což se jim bohužel nepodařilo, nakonec se ale Casey dokázal svým nepřátelům postavit za použití právě hokejky. Michelangelo ho tehdy naučil křičet cosi jako "Goro Goro Sama", což měl být jeho válečný pokřik, ovšem Casey si to časem zkomolil na "Goongala" a toto slovo křičí téměř pokaždé, když se bezhlavě vrhá do boje.

Později se jeho otec, který vlastnil obchod, dostal do problémů s městskými výtržníky známými jako Purpuroví Draci. Odmítl jim totiž zaplatit výpalné, což ovšem Draci odmítli akceptovat a tak, vedení obrovitým mužem Hunem, vypálili rodině Jonesových jejich obchod. Ačkoli Caseyův otec zavolal policii, žádný úspěch to nepřineslo a později byl Draky zavražděn. Tyto životní chvíle už Casey nikdy v životě nezapomněl a přísahal Purpurovým Drakům krutou pomstu.
Od toho okamžiku se Casey pomalu začal stávat velice silným mladým mužem, avšak pomalu se u něj začalo projevovat výtržnictví. Neustále se snažil škodit Purpurovým Drakům, kterým tak působil nemalé problémy, jelikož ho kvůli jeho hokejové masce nemohli ani poznat, a během častých pouličních rvaček docházelo i ke zraněním. Do jedné takové potyčky mezi Caseym a Draky se jednoho dne náhodou zapletl i Raphael, který zrovna seděl vysoko na zábradlí, aby si urovnal myšlenky poté, co ve svém záchvatu vzteku málem ublížil Leonardovi, a náhle uviděl, jak Casey útočí na Draky. Konečně tak viděl někoho, kdo má stejně výbušnou povahu jako on, jenže si také všiml, že Casey se prakticky vůbec nedokáže ovládat. Proto mu v jeho útoku zabránil, když se Casey chystal jednomu z Draků vážně ublížit, čímž si u něj příliš dobré renomé neudělal. Nějakou dobu tak byli nepřátelé, ale jen do té doby, než Raphael s ostatními želvami pomohl Caseymu dostat se z nezáviděníhodné situace, kdy na něj Draci zaútočili v přesile.

Od té doby se Casey stal přítelem želv. Často k nim chodil na návštěvy (což prakticky ocenil jen Michelangelo, milovník filmů a popcornu), zařizoval všechno, co samy želvy kvůli svému vzhledu zařídit nemohly, a nejednou je také zachránil - například v epizodě, kdy Leonarda málem smrtelně zranila Trhačova elitní jednotka, jim přišel na pomoc a vzal je na starou farmu své babičky, kde měl Leonardo čas se zotavit. Želvy, obzvlášť Raphael a Michelangelo, si ho velice oblíbily, mistr Tříska ho ovšem někdy káral pro jeho zbrklé činy.
Stejně často, jako však zachraňoval želvy, musely také želvy zachraňovat jeho - jeho nerozvážné počínání nejednou ohrozilo jeho přátele. V jedné epizodě byl dokonce zajat Purpurovými Draky, podařilo se ale ho osvobodit.
Casey se také časem seznámil s April. Nějakou dobu pracoval v jejím obchodě se starožitnostmi, který později vyhořel v důsledku napadení Trhačovými Foot-ninji.Ačkoli sám o ni projevoval zájem, April se zpočátku styděla a jejich vztah se tak vyvíjel postupně. Téměř na konci seriálu se s ní ožení.

Další verze Caseyho se poněkud liší. V seriálu z roku 1987 se jednalo o bláznivého výtržníka, svou hokejovou masku si za celou svou účast v epizodách nesundal a s April nikdy žádný vztah neměl.

V prvním filmu se Casey objevil při hádce s Raphaelem v městském parku, načež Raphael zaregistroval jakousi bandu, která se chystala ukrást nějaké ženě kabelku. Po zjednání pořádku ovšem Raphaela napadl a ten skončil v popelnici.

Později však Casey spatřil Raphaela na střeše Aprilina obchodu, jak je napaden Foot-ninji, a jeho bojové schopnosti si okamžitě vyžádaly pozornost želv. Během filmu se také projevuje jeho láska k April.
V dalším filmu, ve kterém se objevil, se želvy vypravily do Japonska zachránit April a Casey zůstal s mistrem Třískou. Jelikož v tomto filmu hrál podstatnou roli čas, Casey pomohl návštěvníkům z minulosti žít ve dvacátém století a setkává se také se svým předkem Whitem, který se stejně jako on zamiluje do April.
V dalším filmu z roku 2007 se Casey ocitá v momentu, kdy si má brát April, ovšem on sám není ještě na svatbu připraven. Po nocích stále ještě dělá čest svému výtržnickému titulu a setkává se s Raphaelem, který se stává jeho parťákem. Ve filmu zachraňují Leonarda a bojují se zlými přívrženci Maxe Wintera. Casey zde ztrácí svou hokejovou masku, ovšem April mu na konci filmu dává jinou jako náhradu.
Casey dokonce dostal hlavní roli v jednom fanouškovském filmu z roku 2011, který zobrazuje jeho příběh s Purpurovými Draky.

Zkrátka a dobře, Casey je ztělesněním celoživotní pomsty a pouličního rváče, který se nebojí udělat pro přátele cokoliv, i když to znamená vrhat se do předem neuvážených akcí.

 

Jones

Caseyho nejlepší kamarád je Raphael – proč, je nejspíš každému jasné, neboť vlastnosti Caseyho jsou téměř podobné těm Raphaelovým – nezdržuje se plánováním akcí, vrhá se do nich přímo (až doslova) po hlavě, je cholerický a velmi zapálený do boje. Jde-li o nějakou rvačku, Casey se neváhá vetřít, neboť pouliční bitky všeho druhu jsou jeho vášní. Avšak narozdíl od Raphaela neoplývá velkou inteligencí, spíše naopak – tupostí. Nenávidí Nachové draky, neboť to byli právě oni, kdo podpálil jeho domov a zabil tak jeho matku. Přestože se Casey vůbec nezdá, dokáže být milým, galantním avšak i nesmělým společníkem, to může potvrdit hlavně April. Ani on se nebojí riskovat pro své želví přátele a tak jako oni, jim velmi rád pomůže.

Photobucket

250px-9-casey-jones.png2012-teenage-mutant-ninja-turtles-image-2012-teenage-mutant-ninja-turtles-36153409-960-640.jpg

flipbook-tmnt-comic-con-06.jpg

jones.png----------------------2003---------------.jpg---------------------------tmnt-2007-1.jpg