Jdi na obsah Jdi na menu
 


Donatello (Doní)

24. 2. 2014
Donatello
 
Věk
V různých seriálech se liší
Pohlaví
Muž
Druh
Želví mutant
Titul
Ninja, vědátor
Karma
Kladná
Autor
Yoshikatsu Kasai, Kevin Eastman, Peter Laird
Hraje
Rob Paulsen, Sam Regal
Blízcí
   Leonardo,Michelangelo,,Mistr Tříska,Raphael
Výskyt
 Želvy ninja

Donatello (kterému všichni říkají Don) je druhý nejmladší. Pro boj využívá hůl BO, kterou mistrovsky ovládá. Jeho nejlepší přítel je April O´Neilová.
Kdysi býval obyčejnou želvou. To se, ale změnilo, když se napili mimozemské tekutiny TCRI, díky které se proměnil v „člověko-želvu“, jak ho známe dnes.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Vzhled
Má zelenou kůži, která je oproti ostatním nejsvětlejší. Krunýř má velmi světle zelený a břicho má tmavě žluté. Na rukou má tři tlusté prsty, na nohou dva. Pokud na očích nemá svůj fialový šátek, jsou bílé s černými panenkami, po nasazení jsou čistě bílé. Je přibližně o hlavu menší než obyčejný člověk. Uprostřed své hole BO má obvázaný fialový popruh.
Zbraň: Bo staff (Bo)
Oblíbená barva: Fialová
Zájmy: Vynalézavost, Počítače, Technika, Matematika, Věda
Oblíbená hudba: Classical, ,,Classic" rock,
Přezdívka: Don, Donny
Oblíbené jídlo: Pizza, Sushi
Oblíbená kniha: ,, Historie času" by Stephen Hawking
  Donatello je jedinečný svým chytrým uvažováním a moudrým jednáním. Dokáže si poradit za jakýchkoli podmínek za poměrně krátký čas. Nikdy neponechává své bratry ve štychu a vždy jim je rád ku pomoci. Nenechá se svést ze své cesty hněvem a vše řeší relativně v klidu. Donatello je vnímavý a velice inteligentní, z každé situace ví jak ven. Stal se vynikajícím technikem, bez kterého by se bratři neobešli. Mezi ostatními se může Donatello zdát nejklidnějším přesto ani on nepřekvapí svým skvělým uměním boje. Nikdy nezaváhá ve své činnosti. Jeho kreativita nechala zřídit pozoruhodné vynálezy např. Želvozér (všestranný tank), Karetka (šikovná ponorka). Je považován za mozek všech bratří a akcí, přičemž je to většinou on, kdo uvádí řešení kdejakých problémů. Donatello se nebojí obětovat se a přispěchat na pomoc hlavně přátelům. Dokáže zapadnout mezi ostatní díky své přátelské povaze a radovat se poté z jejich radosti a štěstí. Jeho nejlepší kamarádkou je April.
 Charakter
Don je mozek týmu. Je zdaleka nejchytřejší a má technického ducha. Vyrobil spoustu vynikajících přístrojů, například Želvozer, i když dává přednost nenápadnosti před bojem, v případě nutnosti neváhá vytáhnout svou BO a jít svým bratrům na pomoc. Dokáže se spřátelit téměř z každým. Stejně jako Leo je dost klidný a dává přednost plánu před improvizací. Před tréninkem dává přednost sestrojování úžasných vynálezů. Při boji je zvyklí křičet pokřik KIAI. Jeho nejoblíbenější barvou je fialová.

 
Bojové schopnosti

Photobucket
Sice je pravda, že je z bratrů nejhorším bojovníkem, ale jeho mozek to dohání. Velmi dobře ovládá svou hůl BO. Je fyzicky nejslabší, ale druhý nejobratnější. Po Raphovi dokáže nejlépe mířit se svou zbraní, když ji hází na cíl.
Mistrovské ovládání zbraně Bo, nadání pro technické dovednosti a duší hračička mající vždy spoustu vtípků, to je Donatello, čtvrtý z bratrů. Z teamu je nejvíc technicky založený a dokáže sestrojit snad cokoliv. - :::(((uzivatel/holotrop/::HoloTrop))):::
Vedle Želvozeru je jeho oblíbený dopravní prostředek kolo. Donatello mi připadá asi nejklidnější, zato umí být pěkně rozpálený při boji nebo při práci s počítači. Zbraň má prostou, ale jednoduchou. Je to prostě taková postava, která se drží malinko v pozadí, ale když chce, umí být stejný jako Raphael.Donatellovou zbraní je taková tyč s kterou umí své bojové umění.Hlavně je založen na techniku a pracuje s počítači.

Výsledek obrázku pro rise of the teenage mutant ninja turtles  wikia

 Obrazektmntdonatello2012.pngdonatello.jpgd.png