Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leonardo (Leo)

24. 2. 2014
Leonardo
 
Věk
V různých seriálech se liší
Pohlaví
Muž
Druh
Želví mutant
Titul
Ninja, vůdce
Karma
Kladná
Autor
Yoshikatsu Kasai, Kevin Eastman, Peter Laird
Hraje
Jason Biggs, Mike Sinterniklaas
Blízcí
  Michalegelo,Donatello,Mistr Tříska,Raphael,,April O'Neil
Výskyt
 Želvy ninja

Leonardo, zkráceně Leo je nejstarší želva a vůdce týmu želvích ninjů. V boji používá dvojici katan. Krom jeho bratrů je jeho nejlepší přítel nejspíš Usagi-san. Dříve býval se svými bratry naprosto obyčejnou želvou. Jednoho dne se však nevědomky napili jakési radioaktivní tekutiny, která je proměnila v mutanty, jaké je známe dnes.
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Vzhled
Jeho kůže má druhou nejsvětlejší zelenou barvu. Krunýř má velmi světle zelený a břicho má tmavě žluté. Na rukou má tři tlusté prsty, na nohou dva. Pokud na očích nemá svůj modrý šátek, jsou bílé s černými panenkami, po nasazení jsou čistě bílé. Stejně jako jeho bratři je asi o hlavu menší než obyčejný člověk. Kolem rukojeti katan má obvázaný modrý šátek.
Zbraně: Katany
Oblíbená barva: Modrá
Zájmy: Meditace, umění boje, má rád svíčky
Oblíbená hudba: Traditional Japanese, New age(meditační)
Přezdívka: Leo
Oblíbené jídlo: Rýže, ryby, sálaty, jablka, pizza
Oblíbená kniha: ,,Umění války" by Sun Tzu
 Leonardovo srdce hlásá především čest, kterou žije, a byl by ochoten pro ni i zemřít. On sám se řídí Kodexem cti. Leonardo je vůdčí typ, pojí všechny bratry a tím je dovádí až k cíli. Neprovádí žádné zbytečné kroky, ví nejlépe kdy udeřit. Situace mnohdy řeší svou rozvážností a plánováním také odvaha je u něj na denním pořádku. Svědomitě kráčí po moudrých stopách mistra Třísky, jenž se mu mnohdy vyplácí. Leonardo je zcela oddán umění ninjitsu, jeho ostražitost a síla hlavně na duchu za něj leckdy mnohé vyřeší. Svou vroucí obětavost s sebou nese celým srdcem. Nikdy neucouvne před zlem a nesprávnou věcí. Leonardo zkrátka vystupuje jako náš pravý hrdina.
 Charakter
Leo je správný vůdce. Plný odhodlání a cti. Moudrý a oddaný. Za své bratry by položil život. Je z bratrů nejmoudřejší a nejspíš nejklidnější. Často se pošťuchuje s Raphaelem. Při boji vždy preferuje čest. Často to bývá on, kdo vymyslí plán, jakmile jsou v průšvihu. Je, až moc důvěřivý a občas i naivní. Je to on, kdo je charakterem hodně podobný Třískovi, možná proto si s ním nejlépe rozumí. Není tak tvrdohlavý jako Raphael a umí se výborně soustředit. Nemá rád bezhlavé akce, mnohem radši hraje na jistotu. Jeho oblíbená barva je modrá. Stejně jako ostatní je zhruba teenager, ale chová se nejdospěleji.

Má pro strach uděláno, ale s tím svým spasitelstvím to občas trochu přehání. Rozený vůdce, který se od mistra Třísky učí, jak vést bratry silou svého příkladu. Dalo by se ale také říct, že Leo si hraje na vůdce a jeho bratři si dělají, co chtějí.
Bojové schopnosti


Svými bojovými schopnostmi je téměř na vrcholu svých možností. Je velmi rychlý, silný a především zběhlý v boji s katany. Ovládá nejlépe boj se zbraní a je druhý nejlepší v boji beze zbraně. Z bratrů je nejobratnější. Velmi často a rád trénuje, nejraději si zlepšuje fyzičku běháním po domech. Spolu s Raphaelem je nejlepší bojovník.

Dobře jezdí na koloběžce.

Ovládá boj katanou, je velitel týmu a nezadržitelný realista...pořád se snaží naučit něco nového, nebo krotit Donatella a Michelangela ve skopičinách a učit je trochu zodpovědnosti. - :::(((uzivatel/holotrop/::HoloTrop))):::

Výsledek obrázku pro rise of the teenage mutant ninja turtles  wikia

Obrazek

Photobucket

leo3302012.jpg

leonardo_teenage_mutant_ninja_turtles_2007.jpegleonardo-teenage-mutant-ninja-turtles.jpgleo_dgf.png