Jdi na obsah Jdi na menu
 


mistr Tříska

24. 2. 2014
Mistr Tříska
 
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk / Krysa
Titul
Mistr, učitel bojového umění
Karma
Kladná
Autor
Yoshikatsu Kasai, Kevin Eastman, Peter Laird
Hraje
Hoon Lee, Darren Dunstan
Blízcí
Leonardo,Michelangelo,Donatello,Raphael,Trhač   
Výskyt
 Želvy ninja  1987-2012,film (1)1990,(2)1991,(3)1993,
Třísku můžeme znát hlavně jako oddaného otce a zkušeného mistra všech želvích bratří. A tak, jako jeho dávný sensei i opatrovník Hamato Yoshi, nyní pečlivě připravuje své syny na cestu krutým a nelítostným životem pomocí umění ninjutsu. Toto umění nepokládá Tříska za samozřejmé a ctí jej stejně tak, jako památku svého tehdejšího mistra, kterého chová v hluboké úctě a lásce. Přestože na to Tříska téměř vůbec nevypadá, je ve velmi dobré fyzické i duševní kondici, neboť jen on sám je schopen převyšovat bojové schopnosti Trhače. Tříska je způsobilý poradit si se vším, zvláště pak jde-li o jeho syny, kteří jsou mu vším. Drží v sobě odpovědi snad na všechny otázky a jeho moudrost zůstává skryta pod stařeckou podobou krysy. Ovšem sám má mnohdy znatelné problémy s manipulací Donatellových vynálezů. Svou neznalost fyziky však bezpečně nahrazuje uměním ninjutsu, které ovládá tak mistrně, jako málokdo.
Půvondí verze
Oddaný otec a zkušený mistr všech želvích bratří. Stejně jako jeho dávný učitel a opatrovník Hamato Yoshi, nyní i on připravuje své syny na cestu krutým a nelítostným životem pomocí umění ninjitsu. Toto umění nepokládá Tříska za samozřejmé a ctí jej tak, jako památku svého tehdejšího mistra, kterého stále chová v hluboké úctě a lásce. I když na to Tříska vůbec nevypadá, je ve velmi dobré fyzické i duševní kondici. Jen on sám je schopen vyrovnat se bojovým schopnostem Trhače. Tříska si dokáže poradit snad se vším na světě, zvláště jde-li o jeho syny, kteří jsou mu vším. Jeho moudrost má odpověď snad na každou otázku. Tato moudrost zůstává skryta pod stařeckou podobou krysy. Ale i on mívá občas, i když minimální, problémy s manipulací s Donatellovími vynálezy. Svou neznalost fyziky však bezpečné nahrazuje uměním ninjitsu, které ovládá tak mistrně, jako málokdo.

A příběh začíná: Hamato Yoshi - Mistr Ninjitsu
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Alternativní verze


Zde byl proměněn v krysu sám Hamato Yoshi díky toxickému odpadu, který mutoval a byl vylit do kanalizace, ve které Yoshi přebýval.
Tříska a jeho želví kamarádi byly vystaveni účinkům mutagenu, který je pokryl. Želvy zmutovaly v lidi, protože se naposledy dostaly do kontaktu (fyzického) s člověkem, Třískou. Zato Yoshi zmutoval v krysu, poněvadž byl naposledy v kontaktu s ní. Nakonec po dlouhém věku Tříska umírá přirozenou smrtí v náručí svých synů.

 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

    Mistr Tříska je adoptivní otec želváků. Je to velká krysa, která ovládá bojové umění. Je silný nejen fyzicky, ale také duchem. Vše co umí, chce naučit své svěřence. Tříska zmutoval stejně jako želvy. Své svěřence má moc rád, ale někdy k nim musí být přísný. Nechce totiž, aby se želvy vydaly špatnou cestou.
triska.png

triska-dve.png

splinter.png

 

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket