Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miyamoto Usagi

24. 2. 2014
Miyamoto Usagi
(17 hlasů)
89%
přihlaš se a hodnoť
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Králík
Titul
Samuraj, "rabbit bodyguard"
Karma
Kladná
Autor
Stan Sakai
Hraje
Nikdo
Blízcí
Sensei
Výskyt
Usagi Yojimbo, Želvy Ninja
Usagi pochází z Japonska na počátku 17.století. Žije za vznikajícího období Šogunátu. Jeho příběh začíná po období válek. Usagi je ronin (samuraj bez pána o kterého přišel v boji s lordem Hikiji po zradě jednoho z generálů), prožívá různá dobrodružství, ať už s odkazem na historii či jen smyšlené příběhy. V těch se setkává s nejrozmanitějšími postavami. Kupříkladu s lovcem lidí jménem Gen.

 Na začátku spolu velmi soupeří, ale nakonec se mezi nimi vybuduje velké přátelství. Usagi je velice schopný šermíř, kterého vyučil sensei(učitel) Katsuichi. Na toto období Usagi často velmi vzpomíná a tak s ním prožíváme i zážitky z jeho dětství. Je to doba kdy byl velmi nevychovaný, zbrklý a mnohdy se k lidem choval hrubě a neslušně. Je oddaný kodexu bušido což je samurajská čest. Mezi jeho největší protivníky patří lord Hikiji a klan Neko ninjů se kterými neustále soupeří. Jeho hlavním spojencem je lord Moriuki, kterého Usagi zachránil už jako malého před klanem Neko ninjů, které na něj vyslal lord Hikiji. Usagi chce ze všech sil napravovat příkoří a bezpráví konané na vesničanech a rolnících. Zkrátka kde vidí nějakou křivdu, snaží se ji ze všech svých sil napravit.
K jeho životu patří také jeho syn Jotaro, který se mu v mnohém podobá a je taktéž v učení u sensei Ktsuichiho.
Usagi je zkrátka chlápek (králík) se srdce na pravém místě, je vždy odhodlaný jít až do úplného vyřešení ve jménu spravedlnosti.