Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raphael (Raf)

24. 2. 2014
Raphael
 
Věk
V různých seriálech se liší
Pohlaví
Muž
Druh
Želva
Titul
Ninja, horká hlava
Karma
Kladná
Autor
Yoshikatsu Kasai, Kevin Eastman, Peter Laird
Hraje
Sean Astin, Frank Frankson
Blízcí
  Leonardo,Michelangelo,Donatelo,Mistr Tříska
Výskyt
 Želvy ninja
 

Raphael (spíše jen Raph) je druhý nejstarší. V boji používá dvojici krátkých dýk zvaných sai. Jeho nejlepším přítelem je Casey Jones, se kterým se v jednom kuse pere.
Stejně jako ostatní byl obyčejnou želvou, dokud se nenapil tekutiny TCRI. To ho změnilo do jeho dnešní podoby. Našel je mistr Tříska a stal se jejich otcem a mistrem ninjitsu zároveň.
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Vzhled


Jeho kůže je nejtmavěji zelená. Má světle zelený krunýř a žluté břicho. Má tři tlusté prsty na rukách a dva na nohou. Pokud na očích nemá svůj červený šátek, jsou bílé s černými panenkami, po nasazení jsou čistě bílé. Je zhruba o hlavu menší než obyčejný člověk. Na rukojeti sai má omotaný červený pásek.
Zbraně: Saie
Oblíbená barva: Červená
Zájmy: Hokej, baseball, golf, boj.
Oblíbená hudba:
Rap, Metal, Hardcore, Punk.
Přezdívka: Raph, Psycho:-)
Oblíbené jídlo: Cerealie 
Oblíbená kniha: ,,Jurrasic park" by Michael Crichton ( ,,Kniha je lepší než film") 

Mezi svými bratry je Raphael výjimečný svou dominantní povahou. Jeho jednání je nerozvážné a ukvapené, často u něj převládá jeho hněv, který za něj většinou i hovoří. Raphaelova netypičtější vlastnost je vznětlivost či výbušnost a to je vlastně to, co na něm milujeme – jeho cholerickou povahu. Rozhodně mu však nechybí jiné dobré vlastnosti, nejednou se o tom přesvědčujeme např. ve vztahu s Leonardem – je bratrsky oddaný. Ačkoli to není na první pohled znát i on žije se ctí, kterou však mnohdy objevuje později než ostatní jeho bratři, jindy dříve. Své zbrklé akce předem neplánuje a do všeho se vrhá po hlavě. Zato je výtečným bojovníkem, nerad ponechává věci náhodě. Selžou-li nějaké z metod i on vedle Donatella mívá překvapivě dobré nápady týkají-li se otázek strategie. Má svůj vlastní rozum a názory, které si nenechá vzít. Jeho velkou zálibou je trénink a boj, jenž bezpečně ovládá. 

Charakter
Raph je takový typický rebel. Je velmi vznětlivý, arogantní, odhodlaný. Za svůj názor by se pral na kraji světa. Je to on, kdo je nejvzpurnější vůči Leovi a dokonce i mistru Třískovi. Má zlomyslný humor, rád se někomu posmívá, ale v důležitou chvíli se vždy umí rozhodnout správně. Vůči nepřátelům je nejvíc nelítostný. Má strašně horkou hlavu, dřív jedná než myslí, což ho často dostalo do maléru. Nicméně dokáže výtečně improvizovat, čímž jim všem několikrát zachránil krunýře. Je nejodvážnější a rád hledá výzvy. Nesnáší, když Michelangelo "blbne" v nesprávný moment, tak ho za to obvykle pohlavkuje. Jeho oblíbená barva je červená, která dokonale vystihuje jeho ohnivou, ale statečnou povahu.

Raph je horká hlava celé družiny a je si vědom, že v ovládání vidlic Sai nemá konkurenta... tak proč to bratři nechtějí vidět a neuznají, že on je prostě nejlepší? Aby jim to dokázal, snaží se předvádět, jaká je extratřída, jenže má často dost drsné móresy
Bojové schopnosti


Mistr Tříska ho vycvičil opravdu skvěle, Raph je ve vrcholné formě. Je nejlepší v boji beze zbraně. Je druhý nejlepší v boji se zbraní. Raph dokáže nejlépe z bratrů mířit se svou zbraní, jak v hodu tak v pohybu v ruce. Je také fyzicky nejsilnější. Jeho oblíbený styl tréninku je mlácení do pytle nebo posilování s činkami. On a Leo jsou nejlepší bojovníci z bratrů.
Photobucket
Umí dobře jezdit na bruslích a motorce.

Mistr v ovládání ruční zbraně SAI, nejprchlivější a také nejprudší z bratrů. Má na svědomí mnoho zabitých protivníků a jak on sám tvrdí: strach je nejlepší metoda k prevenci zločinu. - :::(((uzivatel/holotrop/::HoloTrop)))::: Má ohnivou povahu a s Michelangelem tvoří dokonalou dvojku.Související obrázek

Související obrázek

Obrazek

raphael.pngraphael-dve.png

 

 


tmnt-raphael.jpgbio_raphael_2.gifdony.png